czwartek, 28 maja 2020

Kim jesteśmy?


Odpowiedź na to pytanie kryje się w naszej pamięci. Osobisty zasób wiedzy, do której dostęp zastrzeżony jest naszą wolą. Algorytm otwierający karty tej przepastnej księgi to myśl uruchamiana chwilą refleksji.Pamięć o rzeczach, które wywołują uśmiech i myśli, które odganiamy kręcąc głową pozwalają na podróż do naszej przeszłości. Kiedy się nad tym zastanawiam zdaję sobie sprawę, iż wszystko miało wpływ na to kim jestem. Każde wydarzenie odbijało się jakimś echem w mojej historii, miało znaczenie dla dalszego życia. Wszystko jest ważne, wszystko wywołuje swoje konsekwencje.

Codzienność… radości i smutki, rzeczy błahe i o większej wadze notują się w pamięci, uczą, doświadczają i wywołują wpływ na naszą osobę. Coś co dzisiaj wydaje się mało istotne okazuje się ważne dla wielu osobistych wydarzeń. Wszystko ma znaczenie. Najważniejsze, żeby idąc w przyszłość móc obejrzeć się za siebie bez żalu i z podniesionym czołem.

Historia każdego z nas pokazuje, że nie jest proste być zawsze pozytywnym. Każdy buduje swój własny kodeks wartości, który w ocenie różnych ludzi przechodzi odmienną weryfikację. Wszystko podobać się nie musi. Jest to wręcz nie możliwe, ale ogólny zarys osoby zależy od nas samych i mamy wpływ czy nasze odbicie w lustrze patrzy nam prosto w oczy.

Dobro jest w cenie i zawsze dopisze w naszej księdze miłą adnotację. Trzeba tylko szalę dobroci równoważyć rozsądkiem, bo całkowity brak asertywności może obrócić się przeciwko nam samym.

Ważne by mieć chęć i wykazać się mądrością przy naprawianiu rzeczy, które nie do końca wyszły. Tworzyć wartościowy kodeks, żyć ciekawie i pamiętać o czymś ważnym w naszym wizerunku… o uśmiechu na buzi. Nic nie kosztuje, a każdy docenia w nas pogodę ducha. Uczciwość gwarantuje, że możemy się nim ze wszystkimi dzielić.

Każdego dnia możemy powiększać swój kapitał „dobroci”, niech on mówi za nas kim jesteśmy. Bardzo chcę uśmiechać się do wszystkich 😊


@tomaszosobka @monikaosóbka #blog #żyjkolorowo #osobowość #wartościoweżycie #uśmiech #smile #livecolorfully #valuablel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz