piątek, 23 października 2020

Niepełnosprawność

 


 
Niepełnosprawność to stan zdrowia, który ogranicza na różny sposób nasze ogólne możliwości. Czasowo lub na trwałe, w młodym czy starszym wieku, w większym lub mniejszym stopniu, ale wbrew pozorom jest to bardziej powszechne niż myślimy.

Problem stwarza się, gdy nasze zdrowie wymaga pewnych zmian, przystosowania otoczenia lub pomocy w codziennej obsłudze. Na szczęście rozwiązań na poprawę jakości życia oraz ogólnego komfortu jest coraz więcej. Warto o tym pamiętać natychmiast, kiedy wystąpi problem!

Prawda jest taka, że szkoda życia, aby trwać w zawieszeniu, skoro jest jakiś sposób by dobrze funkcjonować. Na szczęście w dobie naszego czasu my osoby niepełnosprawne możemy i często udowadniamy swoją wielką wartość w społecznym bycie. Ważne, aby świadomość i informacja o możliwościach docierała do nas możliwie najszybciej. Często zależy od tego rehabilitacja i szybszy powrót do normalnego życia.

W pierwszej kolejności musimy zadbać o mobilność i najbliższe otoczenie, czyli mieszkanie oraz możliwość wyjścia z niego.

Pierwsza przeszkoda, najczęściej stanowi wyzwanie dla budżetu domowego. Istnieją programy, które mogą w dużej części pomóc w realizacji celów. Druga to determinacja i organizacja życia. Jedno i drugie osiągamy, jeśli tylko dołożymy starań.

Niepełnosprawność to nie koniec, to początek innej, ale wcale nie mniej interesującej drogi, jeśli są ku temu chęci. Pozytywne myślenie pomoże nam ON w zmianie wizerunku.

Zbiórka dla Tomka https://zrzutka.pl/d3akt4


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz