poniedziałek, 20 stycznia 2020

Warto czasem pomyśleć...

Obecna nieobecna zima dosyć łaskawie obchodzi się z nami… chyba wszyscy to potwierdzą 😊 Niezbyt zimna aura nawet mnie skłoniła do spaceru. Chociaż chwilę moja twarz poczuła na sobie promienie słońca. Uśmiech łączył się z myślami, które przebiegły przez głowę.

Mało brakowało, a nie byłbym świadkiem tak miłych chwil

Pomyślałem o tych wszystkich osobach, które w żaden sposób nie są ograniczone i nie potrafią czerpać radości z takich momentów. Wiem, że ten tryb nieświadomej ignorancji jest wynikiem zaangażowania w pęd życia… niestety. 

Zastanowienie przychodzi, gdy nasze koło zamachowe traci swoją moc, a cała reszta kręci się nadal bez naszego udziału. Nie jesteśmy niezastąpieni, więc pamiętajmy o tym biorąc na swoje barki kolejne rzeczy… podziękują za to osoby nam bliskie. Każdy jest wyjątkowy, jeśli tylko tego sam chce.

Kiedyś bardzo chciałem wrócić do zdrowego społeczeństwa i być podobnym do reszty. Teraz wiem, że to raczej trudne, ale z drugiej strony czy aż takie upragnione?? Żyć pełną piersią można w każdym stanie, w każdym stanie można być obok życia!

Warto o tym pomyśleć w odpowiednim czasie. Życie mamy tylko jedno i radość w nim daje nam tak naprawdę inna strona niż ta za którą najczęściej biegamy. Mądrzy ludzie docenią w nas to co mamy w sobie, a nie to co widać na zewnątrz. Uroda, stan zdrowia, status społeczny, wszelkie materialne posiadanie nie sprawi radości, jeśli braknie sił i kogoś z kim będziemy to dzielić.

Można być dumnym, jeśli szacunek innych osób jest czymś najcenniejszym co się posiada.

Warto żyć pięknie!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz