sobota, 11 stycznia 2014

WIELKIE GRANIEJutro Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra. W ostatnich czasach napotykałem w internecie różne negatywne głosy na temat tej akcji. Zastanawiam czy to już taka polska mentalność, że kiedy coś przynosi sukces to zaraz znajdą się sceptyczne opinie.
Pamiętam początki orkiestry... od podrzędnego programu w TV i grosików, z których niespodziewanie zrobiły się miliony złotych. Zrobić coś z niczego... bez sławy i poparcia możnych to już wielka sztuka.   Namawiam wszystkich przeciwników by znajdując się w szpitalach zwrócili uwagę na ilość i jakość sprzętu (jest zawsze oznaczony serduszkiem) zakupionego przez orkiestrę pana Owsiaka.
Podpisuję się obydwoma rękami pod tą akcją, bo oddźwięk w społeczności i wymiar pomocy, jaką niesie jest fenomenem na skalę światową. Dorastające pokolenie, które dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP odzyskało zdrowie lub dostało drugą szansę na życie jest tego dowodem. Dzięki rozmachowi, dużej kwocie oraz ilość kupowanego sprzętu daje możliwość negocjacji z producentami ceny, a to że jest on używany i dostępny powszechnie powinno przekonać wszystkich do dobrych intencji akcji. Jeśli nawet jakaś mała cząstka tych pieniędzy zostaje przeznaczona na wynagrodzenie dla wszystkich, którzy przy tym pracują cały rok to chyba nic złego… w końcu za pracę każdy z nas wymaga zapłaty. Raz do roku organizowany jest też koncert „Przystanek Woodstock” w formie podziękowania dla wszystkich ludzi młodych czy starszych niezmiennie zaangażowanych w świątecznej orkiestrze. WOŚP to nie tylko Jurek to wszyscy wolontariusze, to wszyscy, którzy wrzucają pieniążek do puszki.
Na zakończenie powiem jeszcze, iż firma w której pracuję PKS Polonus także bierze udział w wielkim graniu :) Organizujemy licytację ( można przeczytać o tym na FB) oraz udostępniamy wszystkim udokumentowanym wolontariuszom WOŚP darmowy przejazd. Mam nadzieję, że znów zostanie zebrana duża kwota, ale życzę Wam wszystkim abyście nigdy nie musieli korzystać z jej efektów!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz