poniedziałek, 10 marca 2014

ODPISUJCIE KOMUKOLWIEK, ALE ODPISUJCIE!!Niebawem zleci marzec a więc zostanie ostatni miesiąc na rozliczenie się z podatku. W radiu, tv ciągle widać reklamy nawołujące do oddania swojego 1% np. dla różnych fundacji. Uważam, że taka możliwość to bardzo ważna sprawa, bo sam wiem z własnego doświadczenia jak ogromna jest to pomoc.
Gdyby nie 1% wielu z nas młodszych czy starszych mogłaby zapomnieć o wielu rzeczach tj. sprzęt, leki, rehabilitacja. W naszych realiach skompletowanie niezbędnego do codziennej obsługi sprzętu zajmuje kilka lat nawet, jeśli do części zakupu dołoży się iluś procentową refundację. Zwykle sprzęt swą ceną przewyższa całoroczny dochód z renty… niestety to są realia naszego życia. Leki… zabiegi… sami wiecie jak to wygląda, kiedy otwiera się portfel w aptece przy zwykłej grypie, przy chorobie przewlekłej, schorzeniu stałym wydatki są zawsze.
Wiem, że wszyscy podopieczni wszystkie osoby, którym odpisujemy 1 % doceniają pomoc i dobrze ją pożytkują. Choć sam zwracałem się do Was o odpisanie 1% właśnie mi, dziś proszę ODPISUJCIE KOMUKOLWIEK, ALE ODPISUJCIE!! Niech Wasza cegiełka trafia tam gdzie jest taka potrzeba a nie będzie wydana np. na trzynastki dla polityków.
To jest chyba jedyna możliwość, aby cząstka naszych zarobków, które i tak musimy oddać w podatku trafiły tam gdzie sami tego chcemy-tam gdzie wiemy, że pomogą konkretnej osobie lub grupie osób.
W imieniu swoim i wszystkich innych dziękuję za pamięć przy uzupełnianiu obowiązkowej deklaracji PIT oraz tej tabelki gdzie wpisuje się cel przekazania 1%.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz