piątek, 14 grudnia 2012

Nikt nie jest doskonałyNikt nie jest doskonały-zgadzacie się? Chyba nie zaprzeczymy temu choćby dla swojego dobrego samopoczucia :) Skoro tyczy się to nas wszystkich wszelkie niedoskonałości mamy już usprawiedliwione... Podświadomie jednak nasze ego szepta- nikt nie jest doskonały, ale moje wady nie są przecież aż takie jak… Dowód? Wystarczy, że ktoś wytknie nam choćby najmniejszą słabostkę, a zaboli ona o wiele bardziej niż tysiąc większych zauważonych przez samego siebie. Chyba nikt nie lubi negatywnej recenzji to wręcz naturalne. Nawet skromność jest tak mile łechtana, gdy ktoś zaprzeczy naszej własnej samokrytyce.
Pamiętam, jakie kiedyś miałem myśli na swój temat… Dziękuję kilku osobom, które choćby z grzeczności łechtało moje wyblakłe ego. Jakże cieszę się, że wiele z ich słów na pewien sposób sprawdziło się w późniejszym życiu. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nasze zalety przedłoży nad wady, które przecież mamy wszyscy. Świadomość ich posiadania jest jednak bardzo dobra choćby dla postrzegania innych… w końcu jakbyśmy się nie starali jesteśmy do siebie podobni. Rządzą nami te same potrzeby, te same namiętności- jesteśmy jednym ludzkim gatunkiem bez podziału na pochodzenie czy rasę.
Dobrze, gdy jeszcze do tej świadomości dołączymy chęć oszlifowania naszej kanciastej natury. Bądźmy pięknymi ludźmi… pięknymi wewnętrznie świadomi swoich wad, a przede wszystkim zalet!! I wiecie, co?? Odbierajmy krytykę innych, jako konstruktywną darmową konsultację tych rzeczy, które być może uciekają naszej uwadze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz