piątek, 22 listopada 2013

cd. krok 2Porządki cd.1
1.       Pobieramy drugi program z linku, który podaję poniżej. Instalacja standardowa na zasadzie „akceptuję, dalej, dalej… instaluj” . Pierwsza porada przy instalacji każdego z tych programów- odznaczamy instalację darmowego MCAfee, bo nie jest nam potrzebny.
Po instalacji program odpalamy go z ikonki utworzonej na pulpicie komputera. Po uruchomianiu wykonujemy kolejno.
a.       Klikamy na dole okienka „Analiza” i czekamy, ąż zakończy się ten proces. Kiedy zakończy się wyszukiwanie pojawi nam się lista rzeczy do wyczyszczenia. Klikamy w dolnym prawym rogu „Uruchom Cleaner”. Program poinformuje nas, że to, co znalazł będzie usunięte na zawsze i zapyta czy na pewno tego chcemy. Potwierdzamy ( :) mniemam, że nie przechowujecie w koszu komputera potrzebnych plików) i czekamy aż program usunie pozostałości po serfowaniu i użytkowaniu naszego komputera. Przechodzimy do kolejnej zakładki.
b.      Klikami zakładkę „Rejestr”, a następnie na dole ekranu klikamy „ Skanuj by znaleźć problemy” i czekamy aż program znajdzie problemy. Kiedy już znajdzie klikamy w dolnym prawym rogu „Napraw zaznaczone problemy”. Kolejny proces zakończony- przechodzimy do kolejnej zakładki.
c.       Klikamy zakładkę „Narzędzia”. Tu możemy jeszcze raz sprawdzić czy mamy jakiś niepotrzebny-nieużywany program do odinstalowania. Jeśli taki znajdziemy odinstalowujemy klikając „Uruchom Deinstalator”
d.      Klikamy zakładkę „Autostar” zaznaczamy i odłączamy klikają po prawej u góry „Wyłącz” te programy, które znamy i wiemy, że nie muszą być uruchomione przy starcie komputera. U mnie np. są to komunikatory gg, skype itd. te programy uruchamiam ręcznie (klikając na ikonki na pulpicie), kiedy będzie nam to potrzebne w trakcie pracy na komputerze.
Kolejny etap za nami :) Zamykamy program i przechodzimy do odkurzania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz