poniedziałek, 23 lipca 2012

Niepełnosprawność

Niepełnosprawni są inni?
Są!! Choć nie zawsze tak inni jak przychodzi do głowy w pierwszej chwili.
Jeśli patrzymy na tych „innych”, co sobie myślimy? Jak klasyfikujemy te osoby? Są biedni biorąc pod uwagę ich los? Są gorsi????
Myślę, że najczęstszą myślą jest- dobrze, że to nie ja. Kiedy przychodzi się z tym zmierzyć pytanie zmienia się-dlaczego to właśnie ja??!! 
Niestety nie jest to temat, który dotyczy tylko innych ludzi. Każdy powinien zdać sobie z tego sprawę, że kiedyś może dotyczyć to i jego- może nie dziś nie jutro…może nigdy… może…jednak nie jest to wykluczone. Dlaczego patrzymy na nich z politowaniem hmm często obrzydzeniem czy innym odczuciem, którym tak bardzo „ich” odpychamy. Tymczasem wielu z „nich” to tytani życia- osoby, którym charakterem, pozytywną zawziętością, cierpliwością, sumiennością i rygorystycznym podejściem do wielu spraw itd. nie dorównujemy nawet w małym procencie. Niepełnosprawność… czasem myślę, że dopiero ona wyzwala w nas pokłady energii, kreatywności, chęci pokazania się z lepszej strony,często udowodnienia czegoś nie dla pieniędzy czy chwały, ale dla samego siebie!!. Odnajdujemy w tym stanie pokłady siły, jakiej nie jesteśmy nawet świadomi posiadania. Nie piszę tu o sobie… niemniej jednak właśnie takie myśli przyszły mi do głowy po obejrzeniu tego krótkiego filmiku.
http://www.smog.pl/wideo/54821/niepelnosprawni_poznajcie_nadludzi/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz