środa, 10 czerwca 2020

Czas to klucz życia każdego z nas

Nie można go zatrzymać, a zamiast kraś go dla siebie oddajemy wszędzie, gdzie wydaje nam, że trzeba. Co ciekawe najłatwiej odkładamy na mniej określone „kiedyś” rzeczy, które lubimy, które sprawiają satysfakcję nam samym. Trochę to smutne, bo samorealizacja w takim zwykłym życiu jest bardzo ważna, każdy potrzebuje zadbać o swoją strefę komfortu. Dla każdego znaczy to co innego, ale ma wielki wpływ na otoczenie.


Nasze dobre samopoczucie docenią z pewnością najbliżsi, a sami nie poczujemy się mniej ważni.


Paradoksem jest, że zdobycze cywilizacji, które mają ułatwiać nam życie, kosztują go tak wiele i to w dosłownym znaczeniu. Większość czasu poświęcamy, żeby móc pozwolić sobie na wszystko co posiadamy lub posiadać chcielibyśmy. Cały rok pracy by spędzić tydzień czy dwa w egzotycznym miejscu z dodatkiem dużej dozy dekadencji. To nie jest niezbędne, ale pozwala zobaczyć coś więcej niż własną miejscowość. Prąd, gaz, ciepła woda, internet, tv, samochód, kredyt itd. - ta normalność sprawia, że w pewnym sensie zapewniliśmy sobie obowiązek, z którego nie można zrezygnować. Koło zamknięte, a rezygnacja oznacza wykluczenie społeczne.

Raczej się nad tym nie zastanawiamy, bo nadążanie za światem stało się czymś powszednim i oczywiście pewnym wymogiem. Czy cywilizacja ułatwiła nam życie? W teorii tak, ale czas i trud wkładany na posiadanie tych zdobyczy jest ogromnym wysiłkiem. Do „lasu” już nie wrócimy, ale w tym wszystkim pamięć o sobie pomoże odnaleźć równowagę.


Kiedy zatrzymamy się na chwilę nasze myśli wyszukają szereg miłych wspomnień. Zaskoczeniem jest, że najczęściej wiążą się one z czymś pozytywnym i niematerialnym. Relaks z rodziną, spacer w ulubione miejsce, popołudnie z książką, sport i aktywna rekreacja itp. Chwile zapomnienia są nam potrzebne i z całą pewnością życie tylko zyska w dłuższej perspektywie.

Pamiętaj, że zdanie „…nie mam czasu” wymaga przewartościowania!! Twoja osoba jest bardzo ważna i świat musi ująć w swoich planach Twój prywatny czas. Im wcześniej to nastąpi tym lepiej.

TY pamiętaj o tym codziennie, bo żyje się tylko raz!

;
@monika_osobka #blog #żyjesiętylkoraz #cywilizacja #samoralizacja #relaks #relax #osoba #czas #satysfakcja #zadowolenie #ja #happycouple #disabled #disabledhusband #niepelnosprawny #niepełnosprawny #niepelnosprawni #niepełnosprawni #polishgirl #polishboy

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza