niedziela, 11 października 2020

Szef-Pracownik-szacunek?

 

Niedziela, więc temat postu w prawdzie o pracy, ale trochę luźniej 😉

Byłem niechcący świadkiem zdarzenia… śmiesznego, nie śmiesznego?

;

Pan pracujący w pocie czoła, w odległości na oko pięćdziesiąt metrów parkuje samochód, z którego wychodzi młody człowiek. Wizualnie ubrany dla portfela grubo. Z telefonem przy uchu wyszedł i natychmiast rozpoczął dziwny taniec, nerwowo podrygiwał, gestykulował jakby był w roli marionetki kierowanej przez pijanego lalkarza.

;

Pracujący Pan sapnął niezadowolony, gdy kroki „marionetki” skierowały się ku niemu. Rozpoczęła się rozmowa… przełożonego z pracownikiem, a właściwie plecami pracownika. W trakcie konwersacji pracownik wstał, podszedł do firmowego auta, napił się wody i zapalił nieśpiesznie papierosa.

;

Przełożony w wyobraźni ściągał linki marionetki z własnych rąk i nakładał na nadgarstki niewiele sobie robiącego z tych gestów pracownika. Pracownik wypalił papierosa i niespiesznie wrócił do swojego zajęcia. Wymienili kilka ustaleń i „marionetka” ruszył do swojego samochodu.

;

Pracownik odczekał jchwilę i gdy dzieliła ich bezpieczna dla rozchodzącego się dźwięku bariera rzucił dźwięczne pożegnanie…

- Spie…aj

;
Śmiać mi się zachciało, ale zaraz zacząłem o tym rozmyślać. Trudno szerzej ocenić sytuację i relacje obydwu panów w oparciu o tą scenkę, lecz szala mojej empatii chyliła się po stronie pracownika.

;

„Szefem się bywa, a człowiekiem jest zawsze” – to zdanie powinno kierować osobom, które obejmują zwierzchnictwo na każdym szczeblu. Wzajemny szacunek i poczucie obowiązku dla każdej strony gwarantuje zaangażowanie i dobrą współpracę. Oczywiście zakładam, że zespół w całym komplecie chce należycie wykonać swoją pracę… z rozsądkiem dla nakładanych zadań i wykonanych zadań.

;

Z doświadczenia wiem, że bywa różnie – nie każdy potrafi zbudować wokół swojej osoby szacunek. W pamięci nasz profil pozostaje na zawsze, tylko od nas zależy jaki on jest. Warto pozostać „człowiekiem”!!

;

@monika_osobka @na_biezniku #blog #praca #szef #obowiązki #pracownik #kierownik #polishgirl #polishboy #work #employee #boss #zespół #stanowisko #team #position #responsibilities


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza